Zofia Skiba „LUBELSKIE INSPIRACJE” wystawa malarstwa. Termin ekspozycji: 23.09-12.10.2022 r.

Zofia Skiba – lublinianka, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

Kocha i maluje Lublin, jego zakamarki, podwórka, odrapane, przetrawione przez czas obiekty i detale architektoniczne Starego Miasta. W zapomnianych miejscach odnajduje piękno i kolor, prowokując odbiorców swojego malarstwa do refleksji na temat przemijania i szacunku do historii. Jako przyrodnik i ogrodnik, artystka spontanicznie czerpie inspiracje z naturalnych krajobrazów, stąd też obecne na prezentowanej wystawie urokliwe, nostalgiczne, zamglone pejzaże Lubelszczyzny, często z ulubionymi wierzbami.

Zofia Skiba swoje prace prezentowała m.in. na wystawach indywidualnych organizowanych przez Dom Kultury LSM, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice, Dom Kultury Kalinowszczyzna, przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, a także w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej, Radzyńskim Ośrodku Kultury, Galerii Jednej Ściany w Zakrzówku oraz w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. W latach 2012-22 artystka była corocznie nagradzana w konkursie „Lublin w malarstwie”. Wśród wystaw pokonkursowych wymienić należy: Konfrontacje Sztuki (Warszawa, 2018), IV Międzynarodowy Konkurs Artystyczny „Pejzaż współczesny” (Częstochowa, 2018), V Triennale Malarstwa ANIMALIS 2020 (Chorzów), czy Ogólnopolski Konkurs Malarski „Moje Zakopane” (2022).
Na wystawie można było podziwiać urokliwe zakamarki Lublina, a także pejzaże z jego okolic. powstałe w latach 2020-2022 wykonane w technice akrylowej na płótnie. 

Galeria obrazów:Wernisaż wystawy odbył się dnia 23 września 2022 r. (piątek) o godz. 17-tej.