Wystawa „wodna” malarstwa artystów z TPSP w Lublinie oraz prac uczniów lubelskich szkół w ramach projektu „Lubelskie Święto Morza i Bystrzycy 2023”. Galeria Domu Żołnierza, Lublin ul. Żwirki i Wigury 6 II piętro. Wystawa czynna dla zwiedzających do dnia 30 maja 2023 r.

Stowarzyszenie „Na Fali” zaprasza na cykliczną „wodną” wystawę malarstwa.

Biorą w niej udział artyści Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie (tematyka: „Lublin maluje polskie morze” i „Rzeki Lubelszczyzną malowane”) oraz laureaci konkursu plastycznego dla uczniów lubelskich szkół. Tegoroczny temat konkursu to: „Lublin ma swoje „morze”, ale nie ma mariny. Jak ją sobie wyobrażasz nad Zalewem Zemborzyckim ?”.

Tematyka wystawy przybliża mieszkańcom regionu piękno polskich wód, zarówno klimaty morskie, jak i lokalne lubelskie. Ukazuje jak ważne jest posiadanie przez nasz kraj dostępu do morza. Wydarzenie nawiązuje także do powracającego od lat hasła „przybliżenia i przywrócenia” lubelskich rzek mieszkańcom.

Z wernisażem wystawy połączony jest finał – organizowanego przez Stowarzyszenie „Na Fali” dla uczniów lubelskich szkół  – konkursu plastycznego, którego laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Działanie nawiązuje do tradycji Święta Morza obchodzonego bardzo uroczyście w okresie II RP, a wystawa odbywa się w tzw. „kajucie artystycznej” w ramach VI edycji projektu „Lubelskie Święto Morza i Bystrzycy 2023” i potrwa do 30 maja br.

Wernisaż: Czas: czwartek 4 maja br. o godzinie 18:00

Miejsce: Galeria Domu Żołnierza (Lublin, ul. Żwirki i Wigury 6, I piętro)