Skierbieszów: 6 – 10.07.2016r.

Skierbieszów to niewielka miejscowość w pobliżu Zamościa. W zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym odbył się plener, w którym udział wzięły:

Magdalena Kośka

Urszula Krzywda-Żuk

Jolanta Rodak

Halina Sajewicz

„Przez kilka dni penetrowałyśmy okolicę w poszukiwaniu motywów do malowania i malowałyśmy bądź to „w terenie”, bądź w „pracowni pod chmurką”, tzn. na podwórku agroturystyki, albo w „pracowni pod dachem”, tzn. w altance. Powstałe na plenerze obrazy, wraz z „gotowcami” przywiezionymi ze sobą, postanowiłyśmy pokazać na małej wystawie mieszkańcom Skierbieszowa i okolic. A nadarzała się ku temu znakomita okazja, gdyż w najbliższy weekend odbywał się w Skierbieszowie tradycyjny, coroczny Jarmark św. Kiliana, organizowany przez wójta gminy i  Gminny Ośrodek Kultury. Jarmarkowi towarzyszyły liczne koncerty gwiazd estrady. Uroczystość ta ściągnęła do Skierbieszowa dużo gości z okolicy.

Zorganizowana przez nas wystawa, na udostępnionym nam przez naszego Gospodarza podwórku agroturystyki, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Stała się dodatkową atrakcją Jarmarku św. Kiliana, a nam dostarczyła wiele radości ze spotkań z zainteresowanymi malarstwem  gośćmi.

Nasz „mały plener” w Skierbieszowie otworzył nam letni sezon malarski i był dobrym wstępem do sierpniowego pleneru w Kodniu”.