Telefon:
+48 81 532 28 31
Siedziba:

ul. Grodzka 34/36
20-112 Lublin

Noc Kultury, 3/4 czerwca 2023 r.

Noc Kultury, 3/4 czerwca 2023 r. w Ognisku Plastycznym przy TPSP w Lublinie

NOC KULTURY 2023 W GALERII TPSP „PRZY BRAMIE” I OGNISKU PLASTYCZNYM PRZY UL. GRODZKIEJ 34/36 W LUBLINIE

To była niezapomniana Noc, pełna dobrej energii, pasji i prawdziwa uczta dla miłośników sztuki.

Galeria TPSP „Przy Bramie” była czynna do godziny  1.00 w nocy i można było podziwiać prace przedstawiające Lublin, na wystawie konkursowej „Lublin w Malarstwie”, wykonane przez artystów z lubelskiego TPSP.

W Ognisku Plastycznym Grupa Akwarela TPSP pod kier. Wiesława Stefańskiego prowadziła warsztaty plastyczne:

„Nasz Lublin” – Lublin w sepii – warsztaty z pokazem malowania fragmentu naszego pięknego miasta prowadzili Wiesław Stefański i Agnieszka Margul.

„Mix- media w akwareli” – projektowanie i malowanie kartek okolicznościowych z motywami roślinnymi. Prowadzące: Beata Gajaszek, Ewelina Zajączkowska

„Akwarelowe zakładki” – malowanie zakładek do książki z motywem roślinnym. Prowadzące: Jolanta Zdanowicz, Agnieszka Bogucka

oraz  „W stronę abstrakcji” – tworzenie małych form malarskich w technice pastelu olejnego;    Prowadząca: Krystyna Rakowska – artysta plastyk, członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Przed Galerią TPSP „Przy Bramie” „Malarstwo akrylowe”, w strefie warsztatowej można było namalować swój własny obraz pod okiem prowadzącego Marka Reszki (nauczyciela Ogniska Plastycznego) oraz pokaz malowania Agnieszki Szady.

Noc Kultury 2023 okazała się sukcesem zarówno dla prowadzących warsztaty jak i dla uczestników. A wystawa o Lublinie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Serdeczne podziękowania dla wspaniałej Grupy Akwarela TPSP pod kier. W. Stefańskiego, a także dla wszystkich artystów z TPSP zaangażowanych w to przedsięwzięcie.