Krystyna Staś – wystawa malarstwa i fotografii. Termin ekspozycji: 10-29.03.2023 r.

Krystyna Staś – wyrastała w kręgu sztuki literackiej. Z wykształcenia polonista, logopeda. W 2000 roku zaczęła swoją przygodę z malarstwem. Jej inspiracją jest przyroda. Kocha malować kwiaty i łąki, ale również pejzaże, a szczególnie te morskie. Pastel i akryl to techniki, w których artystka najchętniej pracuje. Zajmuje się również fotografią. Od najmłodszych lat fotografowała swoje otoczenie, zaś w dorosłym życiu zabiera ze sobą aparat w każdą podróż. Artystka zajmuje się również poezją. Z miłości do wnuczki stworzyła tomiki poezji „Lenka moje Słoneczko” oraz „Wierszyki dla Lenki”.

Członkini TPSP w Lublinie od 2017 r. Seniorka Towarzystwa od 2023 r. Od 2015 roku organizuje wystawy indywidualne w bibliotekach i Domach Kultury: Kalinowszczyzna, Pracownia Kultury Tatary i Galerii TPSP „Przy Bramie”. Od 2017 roku bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP w Lublinie i w Klubie Plastyka działającym przy Klubie 19. Brygady Zmechanizowanej.

Pasjonuje się również sportem. Najbardziej interesuje się piłką ręczną kobiet, której kronikę wraz z synem prowadzi od 20 lat. Kocha teatr, literaturę i muzykę. To właśnie z pasji do teatru została wolontariuszką w Teatrze Starym w Lublinie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru otrzymała dyplom oraz medal od Prezydenta Miasta Lublin za pracę społeczną na rzecz Teatru Starego w Lublinie.  

Na obecnej wystawie możemy obejrzeć obrazy przedstawiające krajobrazy z podróży w kraju i za granicą, powstałe w przeciągu ostatnich 10 lat, wykonane techniką akrylową i pastelem. (Bałtyk, Góry Stołowe, Sycylia, Korsyka, Sardynia). Obok malarstwa zobaczymy fotografię, której tematem będzie głównie Bałtyk w różnych porach roku.

Galeria obrazów:


 

Wernisaż wystawy odbył się dnia 10 marca 2023 r. (piątek) o godz. 17-tej.