Halina Sajewicz i Kazimiera Fronc „OBRAZY SERCEM MALOWANE” – malarstwo. Termin ekspozycji: 24.09-13.10.2021 r.

Halina Sajewicz – Członkini TPSP od 2014 r. Emerytowany nauczyciel akademicki, swoje pasje twórcze zaczęła rozwijać na emeryturze, maluje od ośmiu lat pod kierunkiem wykładowców w TPSP w Lublinie i CK w Łęcznej, w technice olejnej, głównie martwe natury, pejzaże i kwiaty.

Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Galerii TPSP i CK w Łęcznej w Biennale Sztuk Plastycznych Amatorskie Pasje, w Galerii Domu Żołnierza w Lublinie, a także w wystawach poplenerowych w Józefowie n/d Wisłą, Kodniu, Siedliszczu, Zalutyniu i Skierbieszowie.

Jej wystawy indywidualne miały miejsce w roku 2017 w Domu Żołnierza i w Galerii TPSP „Przy Bramie” i w 2019 roku w WSPA w Lublinie z okazji inauguracji roku akademickiego.

Obecna wystawa jest prezentacją najnowszych prac wykonanych w ostatnim roku. Są to głównie pejzaże, martwa natura i kwiaty wykonane techniką olejną. 

Galeria obrazów:


 


Kazimiera Fronc – Ekonomistka z zawodu, malarstwem zainteresowała się w 2014 roku, będąc już na emeryturze. Przez krótki czas pobierała naukę u mgr Waldemara Arbaczewskiego i mgr Macieja Bijasa. Członkini TPSP od 2016 r. Od roku 2017 dołączyła do Klubu Plastyka, działającego w Domu Żołnierza w Lublinie.

Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Galerii TPSP i Domu Żołnierza. Pierwszą wystawę indywidualną miała w roku 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego Filia nr 33 w Lublinie, następną w roku 2018 w Domu Żołnierza i kolejną, ponownie w Bibliotece im. H. Łopacińskiego Filia nr 33, w roku 2019.

Obecna wystawa jest Jej pierwszą ekspozycją w Galerii TPSP „Przy Bramie”, na której Autorka przedstawia obrazy namalowane techniką akrylową i olejną o różnorodnej tematyce tj. kwiaty, pejzaże, martwą naturę, a także prace o tematyce religijnej. 

Galeria obrazów:Wernisaż wystawy odbył się dnia 24 września (piątek) 2021 r.