Agnieszka Nakonieczna – Tytuł wystawy: STRUKTURY I PRZESTRZENIE – wystawa malarstwa (1 sala). Termin ekspozycji: 31.03-19.04.2023 r.

Agnieszka Nakonieczna – urodziła się w Lublinie. Absolwentka Studium Psychologii i Interakcji w Lublinie. Od 1997 roku należy do Lubelskiego Ogniska Plastycznego działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, gdzie stawiała pierwsze kroki w malarstwie. Od 2019 roku już jako członkini TPSP w Lublinie szlifowała swój warsztat pod kierunkiem wybitnych artystów Lubelskich: mgr Macieja Bijasa oraz mgr Marty Wasilczyk, którzy wywarli znaczący wpływ na rozwój twórczości autorki.

Brała udział w licznych wystawach zbiorowych po warsztatach plenerowych, w galerii Mat Mart, a także wystawach zbiorowych w galerii TPSP „Przy Bramie” i galerii Domu Żołnierza w Lublinie.

Obecna wystawa, jest zbiorem najnowszej twórczości artystki, która jest kontynuacją fascynacji kolorem, przestrzenią i materią zaklętą w dwuwymiarowej ramie obrazu. Na wystawie prezentowane są prace powstałe głównie na przestrzeni lat 2019 – 2022. Są to obrazy wykonane w technice akrylowej lub mieszanej z użyciem różnych faktur i materiałów.

Tematyka prac:  kompozycje abstrakcyjne, akty, portrety i realizm magiczny.

Galeria obrazów:Wernisaż wystawy odbył się dnia 31 marca 2023 r. (piątek) o godz. 17-tej. 

Fotorelacja z wernisażu. 

Foto: Ewa Zielonka-Gawrylak