Zofia Skiba i Anna Skórniewska – malarstwo, termin ekspozycji: 19 września – 1 października 2014r.

 Zofia Skiba
lublinianka, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Geografii UMCS oraz studia podyplomowe z ochrony środowiska w WSP w Kielcach. Jest emerytowanym nauczycielem geografii i przyrody. Ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP w Lublinie pod kier. mgr Waldemara Arbaczewskiego. Doskonali swój warsztat pod kier. mgr Macieja Bijasa. Członkini TPSP w Lublinie oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.
Nagrody i wyróżnienia: Konkursy „Lublin w Malarstwie” – 2012r.- wyróżnienie; 2013r. – III nagroda; 2014r.- II nagroda; XII Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli 2014r. – wyróżnienie.
Była to jej trzecia indywidualna wystawa, na której zaprezentowała prace wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat.

Anna Skórniewska
Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Długoletni nauczyciel plastyki. Jej uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia w międzyszkolnych konkursach plastycznych. Po ukończeniu pracy zawodowej, związała się z TPSP w Lublinie, gdzie doskonali swój warsztat pod kier. mgr Macieja Bijasa. Maluje w technice olejnej i akrylowej, głównie kwiaty i pejzaże. Prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych TPSP.
Nagrody i wyróżnienia:
III nagroda w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w 2014.

 

To była pierwsza wystawa indywidualna artystki, na której podziwialiśmy prace wykonane techniką olejną i akrylową. Głównie kwiaty i pejzaże powstałe w przeciągu 3 ostatnich lat. 

 

 

Wernisaż wystawy Zofii Skiby i Anny Skórniewskiej odbył się 19 września (piątek) o godz. 17.00

Było mnóstwo gości zarówno spośród artystów zrzeszonych w TPSP jak i spoza, a także wielu miłośników sztuki wrażliwych na piękno i pyszne jedzenie, przygotowane również przez artystki, ujawniające wszechstronność zainteresowań i umiejętności. Ciepła i przyjazna atmosfera sprzyjała wielu ciekawym spotkaniom, zachęcała do rozmów o sztuce i nie tylko. Cudowne nostalgiczne pejzaże, niesamowite kwiaty tworzyły niepowtarzalny klimat. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Coś dla duszy, coś dla ciała.