Tadeusz Łuszczak i Patrycja Kruszyńska-Mikulska – malarstwo

Termin ekspozycji: 1 – 13 luty 2013r.

Wernisaż wystawy odbył się 1 lutego (piątek) o godz. 17.

Tadeusz Łuszczak

uszczak1

Urodzony w 1938r. Działalność swoją rozpoczął w 1957r. w Ognisku Plastycznym „Zamek”, które przekształciło się w Klub Plastyka „Zamek” w Lublinie. Brał udział w zajęciach plastycznych i wykładach wiedzy o sztuce na Uniwersytecie Sztuki, które były organizowane w BWA w Lublinie. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie. Przez cały czas zdobywa i pogłębia wiedzę w dziedzinie twórczości malarskiej pod opieką wykładowców tj.: R. Tkaczyk, S.Kwerko, H. Zwolakiewicz, R. Lis, H. Baranowski, M. Bijas.

Brał udział w licznych plenerach malarskich, gdzie tworzył pod okiem profesjonalistów. Organizował wystawy indywidualne, jak również brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Na podstawie jego osiągnięć twórczych otrzymał z Wydziału Kultury i Sztuki uprawnienia w dziedzinie malarstwa artystycznego. Jego prace poprzez Desę, Galerie oraz wystawy znajdują się w kościołach, instytucjach oraz prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Australii, Niemczech, Austrii, Portugalii, Kanadzie.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w wystawach zbiorowych, a także konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działalność artystyczną.

P2010196

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wystawie zaprezentował 35 prac wykonanych techniką olejną, które powstały w ciągu ostatnich lat twórczości. Dominuje architektura, krajobraz oraz kwiaty. Głównie dotyczy pięknych zakątków Lublina i okolic tj. Kazimierz czy Nałęczów. Także piękna polskiej wsi i wspomnień z urokliwych Łosi w Beskidzie Niskim.

 

Patrycja Kruszyńska-Mikulska

000_0953

Urodzona w 1973r. w Lublinie. Malarstwo sztalugowe i ceramika jest jej pasją od lat. Uczestniczyła w warsztatach nauki rysunku i malarstwa prowadzonych przez mgr Waldemara Figla.

Studia podjęte na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie na kierunku malarstwa pozwoliły doszlifować i udoskonalić warsztat. Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych członków TPSP w Galerii „Przy Bramie”.

Znaczacym osiągnięciem było wykonanie na zamówienie ręcznie malowanej porcelany do słynnej zabytkowej „Witkiewiczówki” w Zakopanem.

 

Na wystawie zaprezentowała obrazy wykonane tradycyjną techniką olejną. Tematy jej obrazów wywodzą się z klasycznego nurtu przedstawieniowego, czyli takie, które najlepiej znoszą próbę czasu: portret, pejzaż, martwa natura. W malarstwie artystka poszukuje prostoty i piękna duchowego człowieka.