S. Walencik i A. Szady – grafika komputerowa i malarstwo

SŁAWOMIR WALENCIK I AGNIESZKA SZADY

 

Grafika komputerowa i malarstwo.

Termin ekspozycji: 29 listopada – 11 grudnia 2013r.

Wernisaż wystawy odbył się 29 listopada (piątek) o godz. 17.00

 

Sławomir Walencik

zdjcie-001

Tematyka jego prac jest różnorodna, wręcz przekrojowa: od pierwszych mieszkańców Ziemi, czyli Adama i Ewy, poprzez anioły, postacie świętych, postacie zwykłych ludzi, po najdziwniejsze motywy i ornamenty przyrodnicze.

Swoista różnorodność połączona z mnogością prac powoduje, że każdy nawet najbardziej wybredny koneser znajdzie tu coś dla siebie. Wielość stosowanych elementów powoduje, że odbiór jego prac nie może być jednoznaczny. Prace stanowią swoistą mapę do wyspy skarbów i są zachętą dla odbiorcy do podjęcia poszukiwań. Każda grafika stanowi odrębną historię, ale ma też coś, co łączy je z innymi – technikę.

Prace niosą też pozytywną dawkę dobrej energii, emocji. Jak powiedział autor:

Wszystkie prace przy tworzeniu sprawiały mi ogromną przyjemność i powstawały tylko w radosnych chwilach. Nie tworzę na siłę, jeśli nie mam ochoty, nie widzę w wykonywanej pracy przyjemności, po prostu nic nie robię.

W swoich grafikach Sławomir Walencik proponuje niezwykłą symbiozę oryginalnego pomysłu, z możliwościami współczesnej technologii: fotografii, grafiki komputerowej, druku cyfrowego. Wykorzystując ją do celów wizualizacji artystycznej oraz wizualizacji rzeczywistości. Jednocześnie pokazuje, że sztuka to nie tylko górnolotne działania, ale też okazja do zabawy i to ona, ta zabawa sprawia, że grafiki są szczere, prawdziwe, pełne radości.

Obieram sobie jakiś temat, dobieram do niego technikę jaką ma być to wykonane i tworzę. Nie umiem malować, szkicować ani rzeźbić, więc muszę szukać środków, jakimi chcę dany temat wyrazićwyznaje autor ze szczerością mówiąc o pomyśle na swoje prace.

Grafiki Sławomira Walencika

 

Agnieszka Szady

agnieszka_szady

Lublinianka, członkini TPSP i wieloletnia adeptka ogniska plastycznego. Malować zaczęła w wieku 12 lat, od zawsze fascynował ją surrealizm, do którego i dzisiaj chętnie wraca. Autorka tomiku wierszy „Krajobrazy” (1998 r.) oraz kilkunastu opowiadań fantastycznych, publikowanych m.in. w magazynie Science Fiction, Fantasy i Horror. Miłośniczka koni, sztuk walki i dalekich podróży.

O wystawie:

Na wystawie można było zobaczyć prace Agnieszki Szady z trzech ostatnich lat. Tematyka i styl  bardzo różnorodne: od onirycznych abstrakcji po wizerunki koni lub pełne światła pejzaże.

Obrazy Agnieszki Szady