Jadwiga Zajęcka-Todys i Adam Pyryt – malarstwo

Termin ekspozycji: 20 września – 2 października br.

Wernisaż wystawy odbył się  20 września (piątek) godz. 17.00

Jadwiga Zajęcka-Todys

zdjcie1

Jest absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Lublinie – Wydział Inżynierii Sanitarnej. Do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych trafika w 1996r., gdzie ukończyła 3-letnie Ognisko Plastyczne, 2-letnie zajęcia z portretu u mgr Waldemara Figla oraz 5 lat zajęć z malarstwa nowoczesnego u mgr Macieja Bijasa.

Udzielała się społecznie w TPSP, gdzie była członkiem Zarządu pełniąc w latach 2003-2007 funkcję kronikarza.

Uprawia malarstwo sztalugowe, techniką olejną, akrylem i pastelem. Tematyka jej prac jest różnorodna: pejzaż, kwiaty, portret, konie, martwa natura.

Swoje prace prezentuje na wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych i poplenerowych.

Jest w trakcie eksperymentowania i poszukiwań twórczych.

 

Adam Pyryt

p1760537

Urodził się w 1972r. w Opolu Lubelskim. Dzieciństwo i młodość spędził we wsi Zajączków koło Opola. Obecnie mieszka i pracuje w Lublinie. Do lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych należy od 2008r. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursowych organizowanych przez TPSP.

Malarstwo  jest  jego wielką pasją, której poświęca się bez reszty. Inspiracji szuka wszędzie w naturze, pięknie przyrody i najbliższym otoczeniu. Najistotniejszym elementem  w procesie twórczym jest dla niego etap zmagania się z materią, kontakt między malarzem a naturą, gdzie w konsekwencji dochodzą emocje i rozpoczyna się przenoszenie ich na płótno. Tak zaczyna się malowanie, często chaotyczne i wrażeniowe. Istotny jest również zapis naturalnych kształtów i kolorów.

Uprawia malarstwo głównie w technice olejnej na płótnie i desce. Jego obrazy wykonane są za pomocą pędzla, a także szpachli często tworząc fakturę co daje ciekawy efekt wizualny.