D. Rydz, K. Rakowska, M. Kruk, D. Hofa – malarstwo

Termin ekspozycji: 4 – 16 styczeń 2013r.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 4 stycznia (piątek) o godz. 17.

 

Dorota Rydz

Nauczycielka. Członek lubelskiego TPSP oraz Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Świdniku. Uczestniczka plenerów malarskich w Jóżefowie n/d Wisłą i Kazimierzu Dolnym. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych TPSP, na wystawach poplenerowych Ogniska Plastycznego ( do którego od kilku lat uczęszcza i doskonali swój warsztat pod okiem mgr Waldemara Arbaczewskiego), jak również w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku, w Domu Kultury LSM w Lublinie oraz Muzeum Regionalnym w Piaskach prowadzonym przez Stowarzyszenie Vena-Źródło. Techniki, którymi się posługuje to głównie: akryl i suchy pastel. Jej dotychczasowe osiągnięcia to: wyróżnienie na XVI Ogólnopolskich Prezentacjach Twórczości organizowanych przez RSTK w Świdniku oraz wyróżnienie w konkursie „Lublin w malarstwie” organizowane przez TPSP Lublin.

Krystyna Rakowska

wakacje2012_102

 

Urodzona w Legnicy. Absolwentka III LO im. Unii Lubelskiej. W 1979r. ukończyła matematykę na UMCS w Lublinie. Od 2010r. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, a od 2011r. TPSP w Lublinie. Od roku 2011r. uczy się rysunku i malarstwa na zajęciach prowadzonych przez mgr W. Arbaczewskiego. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych, zbiorowych i poplenerowych. Jej ulubione techniki to pastel olejny i akryl.

 

Ważniejsze wystawy:

XI Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli, Puławy 2012; XXVIII Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki, Rzeszów 2012; XVII Ogólnopolskie Prezentacje Twórczości, Świdnik 2012.

Nagrody:

III nagroda w konkursie „Lublin w malarstwie” organizowanym przez TPSP Lublin

wakacje2012_422

 

Maria Kruk

DSC_0112

Od 2011r. należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

Uczy się malarstwa sztalugowego w technice akrylowej u mgr Waldemara Arbaczewskiego.

Najczęściej podejmuje motywy tj: kwiaty, martwa natura, pejzaż, portret.

 

 

 

DSC_0093

 

Dorota Hofa

DSC52

Absolwentka Akademii Rolniczej, zawsze pasjonowała się malarstwem. W 2006r. trafiła do Ogniska Plastycznego przy TPSP, gdzie pod kier. mgr Waldemara Figla, a nastepnie mgr W. Arbaczewskiego poznawała różne techniki malarskie.

Wielokrotnie uczestniczyła w plenerach malarskich, gdzie na dobre pokochała malarstwo. Posługuje się najczęściej techniką olejną malując pejzaże, kwiaty, martwą naturę.

 

 

Swoje obrazy często prezentuje na wystawach zbiorowych TPSP, przeglądach Ogniska Plastycznego oraz wystawach plenerowych.

Malarstwo jest dla niej pasją, bez której nie potrafiłaby cieszyć się otaczającym nas światem.