Agnieszka Jankowska i Krystyna Gawron – rzeźba

Termin ekspozycji: 1 – 13 marca 2013r.

Agnieszka Jankowska i Krystyna Gawron
 
Wernisaż odbył się 1 marca (piątek) o godz. 17

Agnieszka Jankowska

ggUrodzona w 1968r. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1994r. Doktorat w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 2004r. Od 1998r. pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie na stanowisku adiunkta Wydziału Sztuki w Zakładzie Rzeźby prof. Marii Siuty-Góreckiej.

W dorobku artystycznym: kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesieciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Uczestniczka licznych konkursów, Laureatka Nagrody Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie w konkursie malarstwa i rzeźby /Autograf 2005/-Lublin 2005r., Grand Prix /Salon Wielkopolski/ 2010r., Grand Prix „Salonu Wielkopolskiego 2012” Czarnków 2012r.

 

Na wystawie zaprezentowała  obiekty z cykli „Tellus mater”, „Plasmodium”- wykonane z materii roślinnej i jedwabiu oraz prace z cyklu „Recykling”- w technice quillingu z papieru i jedwabiu.

 

Krystyna Gawron

DSCF0670Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie- dyplom z wyróżnieniem, zrealizowany w pracowni rzeźby prof. Józefa Sękowskiego oraz w pracowni ceramiki prowadzonej przez prof. Czesława Dźwigaja.

W 2004r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie rzeźby. Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Rzeźby na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zajmuje się działalnością artystyczną i projektową, która obejmuje prezentacje twórczości na wystawach indywidualnych i grupowych (kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt grupowych w kraju i zagranicą) oraz aranżacje architektoniczno-rzeźbiarskie, statuetki, medale, tablice, itp
Na wystawie zaprezentowała cykle z serii „Ziarna Wiary”, „Ziarna Nadziei” i „Ziarna Miłości”
Wystawa cieszyła dużym zainteresowaniem zwiedzających. Ciekawość budziła zarówno materia, z której powstały  rzeźby jak również sposób ich wykonania.