Stanisława Kotarska i Janina Łoś – Malarstwo

 

Termin ekspozycji: 24 sierpień – 12 wrzesień 2012r.

 

Otwarcie wystawy odbyło się 24 sierpnia (piątek) o godz. 17.00

 

DSC_9838 DSC_9837-1
DSC_9841 DSC_9844
DSC_9842 DSC_9848
DSC_9859 DSC_9860
DSC_9861 DSC_9863

 

 

 

  Stanisława Kotarska

aktualne_zdjecie O autorce:

Maluje z potrzeby serca. Naukę malarstwa rozpoczęła w Ognisku Plastycznym przy lubelskim TPSP, początkowo u mgr W. Figla, następnie kontynuowała u mgr W. Arbaczewskiego. W latach 2011/2012 uczęszczała na zajęcia malarskie do mgr M. Bijasa. Interesują ją tematy tj. postać, martwa natura i tradycja wiejska. Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych m.in w Motyczu, Zawieprzycach, Radawczyku. Od kilku lat współpracuje z LGD „Kraina wokół Lublina” organizując i prowadząc plenery, na których powstają prace przeznaczone na cele charytatywne.

 

 

Obecna wystawa była jej pierwszą wystawą indywidualną w galerii „Przy Bramie”. Na wystawie zaprezentowała 25 prac wykonanych techniką akrylową na płótnie.

 

 

Prace malarki

 

kwiaty „Róże” akryl na płótnie
skrzypce_1 „Skrzypce” akryl na płótnie
chatka „Chatka” akryl na płótnie

 

 

 

 

  Janina Łoś

Janina_Los O autorce:

Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła po przejściu na emeryturę. Powstały wówczas liczne prace w technice akwareli, będące projekcją zapamiętanych widoków, krajobrazów, bukietów. Od 2008r. związana jest z lubelskim TPSP. Doskonaliła swój warsztat malarski na zajęciach plastycznych pod kierunkiem mgr M. Bijasa. Wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych członków TPSP i w Galerii Garnizonowej w Lublinie. W 2011r. w Klubie Wojskowym miała miejsce pierwsza wystawa indywidualna artystki. W VII edycji konkursu „Lublin w Malarstwie” zdobyła wyróżnienie za obraz „Na deptaku”. W 2011 uczestniczyła w plenerze malarskim w Kazimierzu Dolnym, zwieńczonym wystawą poplenerową.

Na swojej drugiej wystawie indywidualnej zaprezentowała wybrane prace malarskie z ostatnich lat, wykonane w technice akrylowej i akwarelowej. Motywy kwiatowe, martwa natura, wrażeniowe pejzaże, architektoniczne zakątki Lublina, Kazimierza Dolnego i szkice z podróży to główne tematy prac autorki.

 

 

 

Prace malarki

 

Martwa_natura_z_jarzebinami „Martwa natura z jarzębiną” akryl na płótnie
Janina_Los_Na_deptaku „Na deptaku” akryl na płótnie
Chorwacja „Chorwacja” akwarela