Wystawa konkursowa "Lublin w Malarstwie"

X WYSTAWA KONKURSOWA „LUBLIN W MALARSTWIE”

Uroczyste otwarcie Wystawy odbylo sie 3 czerwca br. (piątek) o godz. 17.00

Konkurs plastyczny „Lublin w Malarstwie” zorganizowany jest już po raz dziesiąty. Wystawa tego typu zalicza się do ważniejszych wystaw organizowanych przez lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno członków TPSP jak i osób zwiedzających. W swoich pracach artystów inspirowała głównie stara i piękna Starówka Lubelska, a także współczesne widoki Lublina.

 Na konkurs nadesłano 43 prace wykonane techniką olejną, akrylową oraz pastelą. Jury konkursu zakwalifikowało na wystawę wszystkie zgłoszone prace, spośród nich zostały wyłonione 3 nagrody oraz 3 równorzędne wyróżnienia.

 

 Zarząd TPSP

 

 

PRACE NAGRODZONE

 

I NAGRODA

Lublin_w_Malarstwie_2011_001

 

Sylwia Piotrowicz

Ukończyła Liceum Plastyczne w Nałęczowie oraz studia na Wydziale Artystycznym w zakresie sztuk plastycznych. Od 2009r. należy do TPSP w Lublinie. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała 3 wystawy indywidualne. W 2009r. otrzymała wyróżnienie w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

Sylwia Piotrowicz „Plac po Farze”

olej 100×80

 

II NAGRODA

Lublin_w_Malarstwie_2011_003

Krzysztof Banach

Członek lubelskiego TPSP od 2006r. Maluje od kilku lat techniką olejną i akrylową na płótnie. Tematem jego prac są głównie portrety i krajobrazy. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. W 2009r. został nagrodzony w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

Krzysztof Banach „Podwórze”

akryl 45×70

 

III NAGRODA

Lublin_w_Malarstwie_2011_005

Tadeusz Łuszczak

Należał do Klubu Plastyka „Zamek” w Lublinie. Obecnie jest członkiem lubelskiego TPSP. Pobierał nauki u znanych malarzy lubelskich. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w wystawach konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działaloność artystyczną.

Tadeusz Łuszczak „Widok na Stare Miasto”

olej 60×80

 

PRACE WYRÓŻNIONE

 

 

Lublin_w_Malarstwie_2011_009

Teresa Prendecka

Członek TPSP od 1992r. Ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP. Uprawia malarstwo olejne. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała wiele wystaw indywidualnych. W latach 1996-2010 była członkiem Zarządu TPSP.

Teresa Prendecka

„Zakonnicy w bramie Starego Miasta”

olej 40×50

 

Lublin_w_Malarstwie_2011_011

Lucyna Juchkiewicz

Od 1984r. jest członkiem TPSP, zatrudniona w Ognisku Plastycznym. Jej ulubioną techniką jest pastel olejna. Maluje głównie pejzaże, drzewa. Bierze udział w plenerach malarskich, wystawach zbiorowych i konkursowych. W 2010r. otrzymała III nagrodę w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

Lucyna Juchkiewicz

„Stary most na Bystrzycy”

pastel olejna 42×60

 

Lublin_w_Malarstwie_2011_007

Teresa Kozak

Do TPSP należy od 2005r. Jest samoukiem. Malarstwo jest jej pasją i sposobem na życie, swoją wiedzę plastyczną pogłębia wzorując się na pracach mistrzów malarstwa. Uprawia malarstwo olejne. Wśród tematów jej prac dominują pejzaże, kwiaty oraz abstrakcja. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. W 2010r. otrzymała I nagrodę w konkursie „Lublin w Malarstwie”

Teresa Kozak

„Nostalgia..spacerując po Rybnej”

olej 40×50

 

Wystawa cieszyła się dużym uznaniem zwiedzających.

 

 

 

 

6415_1

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie składa serdeczne podziękowania Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Lublin za pomoc finansową w realizacji wystawy „Lublin w Malarstwie”.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach dotacji Urzędu Miasta Lublin.