Ognisko Plastyczne- Wystawa zbiorowa

Termin ekspozycji: 25 czerwca – 13 lipca 2010r.

Wystawa prezentująca prace uczestników kursu rysunku i malarstwa prowadzonych w Ognisku Plastycznym pod kierunkiem mgr Waldemara Arbaczewskiego oraz mgr Waldemara Figla.

Wystawa charakteryzująca się różnorodnością technik malarskich. Tematem prac były głównie: martwa natura, kwiaty, pejzaże, postaci, a także ikony.

Prezentacja osiągnięć twórczych Ogniska Plastycznego działającego w ramach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, stała się coroczną tradycją kalendarza wystaw w Galerii „Przy Bramie”.

Myślą przewodnią tegorocznej wystawy jest usatysfakcjonowanie wszystkich uczestników działań Ogniska Plastycznego.

Pierwsze kroki na twórczej drodze bywają często nieporadne i niepewne. Eksponowane prace pozwolą uwierzyć we własne siły i zachęcić do dalszych działań.

Waldemar Arbaczewski, Waldemar Figiel

  

Prace uczestników Ogniska Plastycznego

  

DSC06855-1 DSC06857-1

 

 

 

 W niedzielę 27 czerwca br. na Placu Litewskim odbył się Festyn pt. „Ludzie z pasją”, w którym wzięli udział artyści z naszego Towarzystwa. 

Przed budynkiem Wydziału Psychologii miała miejsce wystawa malarstwa prac członków TPSP, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Oprócz prezentacji swoich prac artyści dzielili się swoją pasją malując w plenerze, co przyciągało znaczną część przechodniów. 

 

Poniżej zdjęcia z Festynu:

 

 

 

DSC_0444-2
DSC_0379-1 DSC_0377-1 DSC_0372-1
DSC_0439 DSC_0429