Hanna Gralak i Zofia Snela – malarstwo

Termin ekspozycji: 19 luty – 9 marzec 2010r.

 

 

Hanna Gralak

O autorce:

Spotkanie z malarstwem rozpoczęła w 2007 roku od grafik. W tym samym roku rozpoczęła naukę na zajęciach rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym TPSP. Obecnie uczestniczy w zajęciach z rysunku aktu prowadzonych przez mgr Waldemara Arbaczewskiego oraz zajęciach malarskich prowadzonych przez mgr Macieja Bijasa. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Lublinie. Swoje prace wystawia na licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych organizowanych przez lubelskie TPSP.

Wystawa w galerii „Przy Bramie” była jej pierwszą indywidualną, na której zaprezentowała prace powstałe w okresie ostatnich dwóch lat, wykonane techniką akrylową. Tematem prac były głównie kwiaty, martwa natura, pejzaż oraz postać.

Wybrane prace

 

 DSCF7056   DSCF7052   DSCF7058

 

 

 

 Zofia Snela  

 

O autorce:

Spotkanie z malarstwem rozpoczęła szkicami portretowymi. Pierwsze prace zachęciły ją do dalszego rozwoju już pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, do którego należy od 2002 roku. Ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa oraz roczny kurs portretu i ikon w Ognisku Plastycznym przy TPSP pod kierunkiem mgr Waldemara Figla. Uczestniczyła w plenerach malarskich oraz wystawach poplenerowych. Swoje prace wystawiała również na wystawach zbiorowych w Galerii TPSP.

Wystawa w galerii „Przy Bramie” była jej pierwszą wystawą indywidualną, na której można było obejrzeć prace wykonane w technice olejnej, suche pastele oraz rysunek z okresu kilku lat. Wśród tematów prac dominowały kwiaty, martwa natura, pejzaż oraz portret.

 

Wybrane prace

 

PICT0075  matka_teresa   PICT0112

 

PICT0626   PICT0623 PICT0596