Halina Omiotek i Ilona Filip – malarstwo i grafika

Termin ekspozycji: 17 kwietnia – 5 maja 2009r.

Halina Omiotek – Malarstwo

O autorce:

Naukę rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Olejne malarstwo sztalugowe uprawia od dwóch lat. Sięga po różną tematykę, począwszy od kwiatów, martwej natury poprzez pejzaże do postaci. Chętnie podejmuje tematykę religijną.
Obecnie jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez lubelskie TPSP.

Wybrane prace:

 

 

Ilona Filip – Grafika

                                                                             

 O autorce:

Urodziła się w Lublinie w rodzinie związanej zawodowo z plastyką i muzyką. Naukę zawodu rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. W 2000 roku ukończyła Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, ze specjalnością grafiki. Dyplom z wyróżnieniem dziekańskim obroniła w pracowni grafiki u profesora Artura Popka.
Prace Ilony Filip charakteryzuje realizm przeobrażony przez osobisty pryzmat widzenia świata. Intryguje ją przestrzeń, którą wyraża używając zróżnicowanej faktury, światła, waloru i perspektywy.
Pasjonuje się pejzażem miejskim i krajobrazem. Często sięga do lat dziecięcych przedstawiając klimat lat spędzonych na Lubelskiej Starówce. W swojej twórczości wiele miejsca poświęca ekslibrisom jako jednej z form technik grafiki. Ilona Filip jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w około 40 wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Jest autorką ponad stu projektów logotypów, znaków graficznych, katalogów, kart pocztowych, ilustracji i kalendarzy.

Wybrane prace: