Wystawa zbiorowa uczestników Ogniska Plastycznego. Termin ekspozycji: 26 czerwca – 15 lipca 2015r.

Ognisko Plastyczne działające przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie to miejsce szkolenia dużej grupy osób pragnących rozwijać swój talent. Często, osoby stawiające pierwsze kroki w uprawianiu sztuki malarskiej, w przyszłości osiągają status zawodowego artysty malarza. 

Zajęcia z rysunku i malarstwa prowadzone są przez trzech profesjonalnych nauczycieli pracujących w Ognisku od kilkudziesieciu lat. 

Mgr Waldemar Arbaczewski prowadzi zajęcia I, II i III roku oraz w grupie portretu, mgr Maciej Bijas szkoli osoby z długim stażem, bardzo zaawansowanych w malarstwie oraz mgr Waldemar Figiel prowadzący zajęcia I, II i III roku oraz zajęcia z pisania ikon. 

Od wielu lat uczestnicy Ogniska Plastycznego mają okazję doskonalić swoje umiejętności w plenerze. Plener malarski w okresie letnim ma miejsce w Józefowie nad Wisłą, a uczestników szkoli mgr Waldemar Figiel. 

Zwieńczeniem całorocznej pracy w Ognisku jest wystawa zbiorowa, która stanowi przegląd prac powstałych w roku szkolnym 2014/2015.

Wszystkim biorącym udział w tegorocznej wystawie życzymy nieustawania w dążeniu do rozwijania swojej twórczości oraz wielu sukcesów w niedługiej przyszłości. 

Zarząd TPSP w Lublinie. 

Wernisaż wystawy odbył się dnia 26 czerwca (piątek) o godz. 18.00