Wystawa zbiorowa Ogniska Plastycznego-rysunek i malarstwo. Termin ekspozycji: 24 czerwca-13 lipca br.

W rocznym harmonogramie wystaw w Galerii TPSP „Przy Bramie” na koniec czerwca już na stałe zagościła wystawa, będąca podsumowaniem działań plastycznych uczestników Ogniska przy lubelskim TPSP. 

Zajęcia z rysunku i malarstwa w Ognisku Plastyczny są prowadzone przez cały rok od września do czerwca przez czterech nauczycieli: mgr Waldemara Arbaczewskiego, mgr Waldemara Figla, mgr Macieja Bijasa oraz prof. Krzysztofa Bartnika. 

Dla większości jest to moment narysowania pierwszej kreski, namalowania pierwszej plamy, pierwszy krok w kierunku malarstwa, który zostaje w pamięci na długie lata. 

Obecna wystawa jest przeglądem prac powstałych na przełomie 2015/2016r. pod kier. mgr Waldemara Arbaczewskiego oraz mgr Waldemara Figla. Różnorodność zarówno tematyki jak i technik malarskich wskazuje na wszechstronne zainteresowanie sztuką przez uczestników zajęć.

Mamy nadzieję, iż prezentowany na wystawie wachlarz zarówno rysunkowych jak i malarskich dokonań stanie się prawdziwą ucztą dla wszystkich miłośników sztuki. 

Zarząd TPSP w Lublinie