Teresa Stasiak – Malarstwo. Termin ekspozycji: 26 stycznia – 14 lutego 2018r.

Teresa Stasiak – POMIĘDZY

Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz  na Wydziale Artystycznym  UMCS w Lublinie. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Twórców Kultury „Paleta” w Krasnymstawie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Należy do grupy artystów malarzy wprowadzanych w tajniki sztuki przez mgr Macieja Bijasa.  Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Tworzy w technice akrylu.  Uczestniczy w plenerach krajowych i międzynarodowych. Bierze udział w konkursach malarskich i przeglądach sztuki. Najważniejsze osiągnięcie – Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Malarskim „Zadra” organizowanym przez galerię Zadra w Warszawie w 2010r.  Swoje prace prezentowała na 16 wystawach indywidualnych i ponad 40 zbiorowych.

POMIĘDZY to tytuł cyklu obrazów stanowiących  obecną wystawę, stworzonych   w latach 2016 – 2017. Tematem przewodnim przedstawianych prac są interaktywne relacje wielorakich przestrzeni we wszechświecie. Ich symbole – płaszczyzny rywalizując o dominację tworzą osnowę prac i najważniejsze jest to co dzieje się pomiędzy nimi, co tworzy klimat i nadaje smak.

„Od kilku lat obserwuję poszukiwanie własnej drogi  twórczej Teresy Stasiak. Od pewnego czasu jest to pełne zanurzenie w abstrakcji. Z całą pewnością cykl POMIĘDZY stanowi zwieńczenie tych poszukiwań. Wspólną cechą prezentowanych w cyklu obrazów, poza faktem, że są one efektem własnej drogi artystki w przestrzeni malarstwa abstrakcyjnego, jest również i to, że zawarta jest w nich refleksja natury poznawczej: dalece subiektywna interpretacja realnych obiektów świata i nowych bytów nierealnych. Tytuł POMIĘDZY również wydaje mi się bardzo trafny, ponieważ właśnie pomiędzy przestrzenią, światłem, planami obrazu a nawet pomiędzy znajdującymi się w galerii dziełami  emanuje  siła, witalność, energia, która ma moc uwodzenia odbiorcy i zawładnięcia nim. Z pewnością artystka w swoim cyklu ociera się o magię i wprowadza odbiorcę w świat  nieograniczonych możliwości interpretacji.”

Dr Ewa Niestorowicz

Wernisaż wystawy odbył się dnia 26 stycznia (piątek) o godz. 17.00