Stanisława Kotarska „Kobiety Afryki” wystawa malarstwa. Termin ekspozycji: 04-23.09.2020 r.

Tytuł wystawy :”Kobiety Afryki „
Cykl obrazów autorstwa Stanisławy Kotarskiej ukazujący kobiety zapomnianego kontynentu, ich świat, nastrój, zamyślenie…

Stanisława Kotarska – Maluje z potrzeby serca. Naukę malarstwa rozpoczęła w Ognisku Plastycznym przy lubelskim TPSP, początkowo u mgr W. Figla, następnie kontynuowała u mgr W. Arbaczewskiego. W latach 2011/2012 uczęszczała na zajęcia malarskie do mgr M. Bijasa. Interesują ją tematy tj. postać, martwa natura. Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Obrazy malowane są techniką akrylową.

Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych m.in w Motyczu, Zawieprzycach, Radawczyku. Od kilku lat współpracuje z LGD „Kraina wokół Lublina” organizując i prowadząc plenery, na których powstają prace przeznaczone na cele charytatywne. Od 2016 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie.

Jej obecna wystawa wzrusza i przypomina nam o cierpieniu innych ludzi. Nie zapominajmy o cierpieniach jakie mogą przezywać ludzie w każdym zakątku ZIEMI.

NIE ZAPOMINAJMY CO TO JEST CZŁOWIECZEŃSTWO, przy naszej codziennej krzątaninie w zdobywaniu coraz to nowych dóbr materialnych, które niekoniecznie są nam potrzebne.

Relacja z wernisażu na stronie: www.wernisaze.com