MAGDALENA GRABIŃSKA-SEREK MALARSTWO I KALEJDOSKOPY Termin ekspozycji: 28.01-15.02.2023 r.

Magdalena Grabińska-Serek –  Ukończyła Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie z dyplomem malarstwa pod kierunkiem Walentego Wróblewskiego.

„Poszukiwanie swojego znaku plastycznego jest bardzo trudnym etapem rozwoju twórczego. Rytm i ciągłość płócien, wyrafinowana kolorystyka sugerują dalsze prace nad wyszukanym przeze mnie celem twórczym, zdecydowane i zamierzone kompozycyjne kładzenie koloru oraz tworzenie następnych prac jest dla mnie naturalnym etapem artystycznym, który jako cykle: pejzaże i portrety pojawia się pod pędzlem w sposób naturalny z potrzeby uzupełniania i dalszego kontynuowania prac, własnego odbioru świata i przełożenia go na język plastyczny”.

Na wystawie można podziwiać najnowsze obrazy Artystki, które powstały w 2022 roku. Bliski jest Jej nurt ekspresji i koloryzmu. Eksperymentuje z fakturą i barwą, technika akrylowa pozwala Jej na odwagę w kładzeniu farb, budowaniu napięć i wyrażania siebie . Zapraszamy do świata Artystki, który ukazuje Jej emocje i miłość do malarstwa.  

Galeria obrazów:


 

Wernisaż wystawy odbył się dnia 28 stycznia 2023 r. (sobota) o godz. 16-tej.