Liliana Danelczyk – malarstwo termin ekspozycji: 5-17 września 2014r.

Liliana Danelczyk

Józefów i Liliana 858

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa UMCS w Lublinie. Po ukończonych studiach pracowała przez cztery lata w sądzie, a następne 15 jako radca prawny. Po powrocie z Afryki, gdzie spędziła 6 lat oddała się pasji malarstwa. Warsztat malarski doskonaliła pod kierunkiem swoich mistrzów. Początkowo u mgr W. Arbaczewskiego, a następnie u mgr M. Bijasa.

,,(…) Malarka tworzy obrazy o czystych, intensywnych barwach, ostrych kolorach, mocnych kontrastach i jeszcze śmielszych pociągnięciach pędzla. Analizuje kompozycję, rozkład kontrastów, natężenie barw i ciągle myśli o dojściu do indywidualnych rozwiązań artystycznych. Samodzielnie przedziera się przez gąszcz malarskich „tajemnic”, łamie opór materii, nabywa doświadczeń, aby wciąż móc wyrażać trafnie to, co gra w duszy, w wyobraźni, we wnętrzu. Autorka nie liczy na upodobania masowego odbiorcy, nie pragnie schlebiać powszechnym gustom, pragnie iść swoją drogą. I tego można Jej gratulować”.

S. Mrówczyński

„Malarka prezentuje warsztat realistyczne, o olbrzymiej sile wyrazu, uzyskanej przez użycie czystych, cieszących oko barw, o bogatej materii malarskiej i żywym, ekspresyjnym zapisie. Prace jej świadczą o pełnym pasji twórczej temperamencie i wyjątkowej wrażliwości malarskiej”.

E. Niestorowicz

 

 

 

Wernisaż wystawy odbył się 5 września (piątek) o godz. 17.00