Krzysztof Banach – „Pociąg do sztuki”. Termin ekspozycji: 21 kwietnia – 10 maja 2017r.

Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Autor wielu wystaw indywidualnych. Uczestnik wystaw zbiorowych. Laureat konkursów „Lublin w Malarstwie”. W swoich pracach tworzy techniką olejną i akrylową na płótnie. Wśród poruszanych motywów wyróżniają się szczególnie: kwiaty, portrety oraz zjawiska krajobrazu – światła – przestrzeni, o których można powiedzieć – impresje.

Tytuł wystawy „Pociąg do sztuki”
Wystawa pokazująca obrazy z ostatnich trzech lat twórczości Artysty. Na wystawie można było podziwiać impresje, kwiaty, portrety i martwe natury malowane w technice olejnej i akrylowej.

„Piękno jest czymś, co przekracza rozum, a jednak każda rzecz piękna każe nam coś zrozumieć nie tylko w niej samej, ale i w naszym losie”.

Simone Weil

„Tysiące osób pod wieczór przychodzi nad morski brzeg, by cierpliwie a często w ciszy i skupieniu oczekiwać zachodu słońca. Z pewnego punktu widzenia to działanie do niczego nieprzydatne. A jednak, kiedy słońce dotyka linii horyzontu, stajemy się uczestnikami cudownego misterium natury. Wątpię, by wśród tam obecnych znalazł się ktoś, kto chciałby zamienić tę chwilę na coś praktycznego. Wokół drogi, którą idziemy, pojawia się niezliczona ilość takich obrazów, dźwięków i zjawisk. Od nas samych zależy, czy i jaką damy odpowiedź”  

Krzysztof Banach 

Wernisaż wystawy odbył się dnia 21 kwietnia (piątek) o godz. 17.00