Jolanta Rodak i Teresa Smyl – Malarstwo. Termin ekspozycji: 19 lutego – 9 marca 2016r.

Wernisaż odbył się dnia 19 lutego (piątek) o godz. 17.00

 


 

Jolanta Rodak

Lublinianka. Absolwentka matematyki UMCS. Zainteresowania plastyczne miała „od zawsze”, jednak dopiero w wieku dojrzałym znalazła czas i miejsce, aby je rozwijać.  Malarstwem zajmuje się od pięciu lat, uczestnicząc w zajęciach Ogniska Plastycznego TPSP pod kierunkiem mgr Waldemara Arbaczewskiego. Tematem jej prac są głównie portrety, pejzaże i kwiaty, malowane farbami akrylowymi lub suchymi pastelami. Od 2012r. jest członkinią Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP.

Obecna wystawa była jej drugą wystawą indywidualną, na której zaprezentowała prace powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat.

 


 

Teresa Smyl

Lublinianka – absolwentka Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie. Ukończyła  trzyletni kurs rysunku i malarstwa Ogniska Plastycznego przy TPSP pod kierunkiem mgr Waldemara Arbaczewskiego. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w „Galerii przy Bramie”. Tematem jej obrazów są pejzaże, kwiaty i portrety. Maluje techniką akrylową i suchym pastelem. Drugą jej pasją jest pisanie wierszy. Od 2013r. jest członkinią TPSP w Lublinie.

Na wystawie zaprezentowała pejzaże, kwiaty i portrety z okresu od 2013r. wykonane w technice akrylowej oraz suchym pastelem.