Izabella Edeńska i Halina Danuta Krawietz – Malarstwo. Termin ekspozycji: 25 września – 14 października br.

Wernisaż wystawy odbył się 25 września (piątek) o godz. 17.00

 

Izabella Edeńska

Z zawodu jest lekarzem stomatologiem. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz w wielu plenerach malarskich. Swoje prace wystawiała m.in. w Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Łodzi, Ustroniu Śląskim, Zambrowie oraz Kraśniku. Większość Jej obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicami kraju. Jest członkinią Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Tematami Jej prac są przede wszystkim pejzaże, kwiaty, portrety, często z akcentami abstrakcji i surrealizmu. Warsztat artystyczny malarki wzbogaca również pisanie ikon. W swojej twórczości posługuje się technikami: olejną, akrylową i akwarelą. Ponadto od kilku lat tworzy poezję.

Na wystawie można było podziwiać głównie akwarele wąwozów kazimierskich i pejzaże z Lubelszczyzny.

 

Halina Danuta Krawietz

Urodziła się w Opolu Lubelskim. Ukończyła Bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Szkołę Artystyczną w Zurichu – Wydział Projektowania Mody i Aranżacji Wnętrz. Malarstwem zajmuje się od wielu lat. Wielką Jej pasją jest malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, rysunek, rzeźba w glince oraz projektowanie mody. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Wystawy zbiorowe: Galeria TPSP „Przy Bramie” Lublin 2005-2014

Wystawy indywidualne: Galeria TPSP „Przy Bramie”, Dom Kultury LSM w Lublinie, Centrum Kultury Chorzów udział w konkursie „Animals 2014”, Galeria AMW w Lublinie.

Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Na wystawie można było podziwiać prace artystki powstałe w roku 2015 w technice akrylowej, których główną bohaterką była kobieta.