Ekspozycje 2017

Zapraszamy na wystawę malarstwa Krystyny Zlot w Garbowie w Bibliotece Publicznej (lokalizacja obok UG)

Wernisaż dnia 14 grudnia 2018r. godz. 15.30


Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa Elżbiety Kisielewicz-Krojtor

Wernisaż odbędzie się dnia 2 LISTOPADA br.(czwartek) o godz. 17.00

Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (Dom Żołnierza)

20/029 Lublin, ul. Żwirki i Wigury 6

Elżbieta Kisielewicz-Krojtor – jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, malowanie jest jej pasją. Od 2007 roku należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Tworzy prace w technice olejnej, pastelowej i akwarelowej, a w ostatnich latach posługuje się głównie malarstwem akrylowym. Najchętniej maluje martwą naturę, kwiaty, pejzaże, kopie oraz ikony.

Wystawa czynna w hallu I piętra

02.11-05.12.2017r.

od poniedziałku do piątku

w godz. 9 – 16

Zapraszamy serdecznie!


Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa  Aleksandry Borowiec

Wernisaż odbędzie się dnia 5 PAŹDZIERNIKA br.(czwartek) o godz. 17.00

Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (Dom Żołnierza)

20/029 Lublin, ul. Żwirki i Wigury 6

Aleksandra Borowiec

  jest mieszkanką Chełma, należy do Polskiego Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej Polskiej i Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Ma za sobą dziesięć wystaw indywidualnych. Jej ulubioną techniką jest olej. Maluje przede wszystkim otaczający świat przyrody – od rozległych pejzaży po prawie mikroskopowe zbliżenia natury, tworzące abstrakcje.

Wystawa czynna w hallu I piętra

05.10-30.10.2017r.

od poniedziałku do piątku

w godz. 9 – 16

Zapraszamy serdecznie!


Galeria Ratusz – Roman Rogala Wystawa Malarstwa 


ANNA CELIŃSKA-BANASZEK

ROZMAITCI

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU 22.V.-20.VI.2017

wernisaż w poniedziałek 22 maja 2017 r. o godz. 18.00

w Galerii Sztuki Domu Kultury LSM w Lublinie, ul. K. Wallenroda 4a,

Nie tylko Lublin jest tematem prac autorki. Stąd tytuł drugiej wystawy indywidualnej malarstwa i rysunku: „Nie tylko Lublin”, która miała miejsce wiosną 2016 roku w Galerii TPSP „Przy Bramie” przy ul. Grodzkiej 36 w Lublinie. Na wystawie znalazło się kilkadziesiąt wybranych przez autorkę prac, wykonanych różnymi technikami, o różnorodnej tematyce, powstałych w różnych okresach czasu. Wśród tematów były między innymi wspomnienia z dzieciństwa i z podróży, róże z ogródka w Tyszowcach i drobne przedmioty z rodzinnego domu Dziadków, psi i koci ulubieńcy, paryskie kościoły, lato i zima, góry i morze, postacie z minionych lat w starych bramach, ukochana córka w słońcu lubelskim i norweskim, i wiele innych. Do powyższej wystawy nawiązuje kolejna, piąta wystawa, prezentowana w maju / czerwcu 2017 r. w Galerii Sztuki Domu Kultury LSM w Lublinie i nosząca tytuł „ROZMAITOŚCI”. Zobaczyć na niej można obrazy stare i nowe, malowane i rysowane różnymi technikami, sceny rodzajowe, portrety i pejzaże – miejskie, górskie, morskie, polskie i norweskie. Znowu jest wszystkiego po trochu, jak w życiu.

Anna Celińska-Banaszek

506 540 636
www.acelinskabanaszek-galeria.pl
e-mail: kontakt@acelinskabanaszek-galeria.pl
www.facebook.com/anna.celinskabanaszek


Krystyna Bieluga – Malarstwo

10 kwietnia do 5 maja 2017r.

Klub Osiedlowy Miniatura

ul. Śliwińskiego 1, Lublin

Krystyna Bieluga należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie od 2003r. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Obecna wystawa jest szósta z kolei.
Przez wiele lat pracowała jako adiunkt w Instytucie Pedagogiki UMCS oraz w uczelniach prywatnych w Pułtusku, Warszawie, Białymstoku, Zamościu.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy!


ANNA CELIŃSKA-BANASZEK

LUBLIN HARTWIGA I MÓJ

DRUGA ODSŁONA

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU

WERNISAŻ 31 marca 2017 (piątek) godz. 18.00

Galeria Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4

ZAPRASZAM!

Wystawa dostępna w dniach 28 marca – 22 kwietnia 2017:

poniedziałek, wtorek, środa, piątek 9.00 – 20.00, czwartek, sobota 9.00 – 15.00.

 


Ewa Wójcik – Wystawa Malarstwa

Tytuł wystawy: „Moje miejsce-moje życie”

Wernisaż 21 marca (wtorek) o godz. 17.00

Galeria Sztuki Domu Kultury LSM (kawiarnia)

Zapraszamy!


Majka Zuzańska „Wypisać imię złudzeniom” Malarstwo

Dom Kultury Ruta ul. Różana 8 Lublin.

Wernisaż 2 marca (czwartek) godz. 17.00.

Wystawa czynna do 24 marca br.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!


Zapraszamy serdecznie na wystawę

Izabelli Edeńskiej

„Mój świat w obrazach i w poezji”

Wernisaż odbędzie się 15 marca br. o godz. 17.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie Filia Nr. 34

ul. Judyma 2a

Wystawa czynna od 13 do 31 marca 2017r.

Zapraszamy!


SŁOWA I OBRAZY
spotkanie autorskie Jadwigi Jaśkowiak

22 lutego br. o godz. 17-tej

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Hieronima Łopacińskiego.
Filia nr 24
Ul. Jana Sawy 7, Lublin

Jadwiga Jaśkowiak (z domu Mitura) pisze poezję i utwory prozatorskie, maluje portrety, pejzaże, abstrakcje. Pisze Ikony.

Pochodzi z Lubelszczyzny. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie, Podyplomowego Studium Filozoficzno-Etycznego KUL oraz Studium Rysunku i Malarstwa przy lubelskim TPSP. Posiada dyplom nauczyciela Vedic Art. – sztuki malowania opartej na zasadach zaczerpniętych ze starożytnych Wed. Studia filozoficzne oswoiły ją z metafizyką i pozwoliły otworzyć się na szeroko pojętą filozofię życia, duchowość, jogę.
W kieleckiej Oficynie Wydawniczej STON 2 wydała: album poezji i malarstwa pt. Wypełnione światłem (2011 r.), opowiadania To zdarzało się w piątek (2012 r.) i It would happen on friday (Crane’s dream – A flying course, 2012 r.), a w 2013 r. dwujęzyczny poemat pt. Kosmogonia miłości (wyróżniony nagrodą Świętokrzyskiego GUSTAWA 2013 w dziedzinie poezja). W 2015 r. jej autorstwa ukazał się tom poezji Obrazy w szybie, a w 2016 r. miniatury poetyckie Kwadratura słów (POLIHYMNIA, Lublin). Swoje wiersze drukuje w Konfraterni Poetów w Krakowie oraz w innych pismach literackich.

Obrazy w szybie to kolejna książka poetycka w której autorka używa jasnych, prostych słów do obrazowania egzystencji współczesnego człowieka, pozwala obserwować myśli, emocje i uczucia podmiotu lirycznego z pewnego dystansu. Niemal każdy wiersz kończy wyraźna, nierzadko zaskakująca puenta, która ujawnia prawdziwą przyczynę reakcji na ograniczenia jakie dzisiejszy świat narzuca człowiekowi. Skłania czytelnika do własnych przemyśleń i refleksji.
W najnowszym tomiku Kwadratura słów poetka nie koncentruje się wyłącznie na człowieku, lecz na niekoniecznie akceptowalnych wydarzeniach z jego życia, pociągających za sobą konflikty. Okresy ich zaistnienia pozostawiają w człowieku ślad. Czy radzi sobie z tym? Takie stany autorka opisuje, starannie dobierając słowa. Kwadratura słów to swoisty dialog pomiędzy formą i treścią wierszy Jadwigi Jaśkowiak a obrazami pracach z cyklu Kwadraty malarki, pani Elżbiety Jungowskiej. /Wydawnictwo Muzyczne POLIHYMNIA 2015/

Z POZYCJI OBSERWATORA
Jadwiga Jaśkowiak

Przepełniona światłem przestrzeń
tworzy świat form
z marzeń i pragnień powstaje
esencja wszystkich rzeczy

pójdę więc w pole
w eteryczne zwierciadło natury
wpleść swoje uczucia i wyobrażenia
Zmiany w materii uczynić


Ewa Dymek – Mój świat

Wernisaż wystawy odbył się 13 lutego (poniedziałek) o godz. 18.30

Klub Osiedlowy Miniatura ul. Śliwińskiego 1 Lublin

Wystawa czynna do 31 marca 2017r. 


Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska)

zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa

HALINY SAJEWICZ

Wernisaż odbędzie się dnia 2 LUTEGO br.(czwartek) o godz. 17.00

Klub Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (Dom Żołnierza)

20/029 Lublin, ul. Żwirki i Wigury 6

Halina Sajewicz

 zaczęła uprawiać malarstwo sztalugowe po odejściu na emeryturę. Uczęszcza na zajęcia plastyczne do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie od czterech lat, wcześniej do grupy prof. Waldemara Figla, następnie do prof. Waldemara Arbaczewskiego a także od trzech lat do Centrum Kultury w Łęcznej do prof. Pawła Brodzisza. Maluje techniką olejną i akrylem, tematyka obrazów różnorodna, jednak najchętniej maluje martwe natury, wzorując się na technikach „Starych Mistrzów”. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w Galerii „Przy Bramie” w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie jak też w Centrum Kultury w Łęcznej: Biennale Sztuk Plastycznych 2014, Amatorskie Pasje 2015 oraz wystawach zbiorowych uczestników zajęć malarskich w Pracowni Plastycznej Centrum Kultury i w wystawach poplenerowych w Józefowie n/Wisłą, w Kodniu i Skierbieszowie.

Wystawa czynna w hallu I piętra

02.02-28.02.2017 r.

od poniedziałku do piątku

w godz. 9 – 16

Zapraszamy serdecznie!