Halina Sajewicz i Urszula Krzywda-Żuk – Malarstwo. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 września (piątek) o godz. 17.00 Zapraszamy!

Halina Sajewicz (1 sala)

Filolog, emerytowany nauczyciel akademicki. Zaczęła rozwijać swoje pasje twórcze na emeryturze. Maluje piąty rok pod kier. mgr Waldemara Figla i mgr Waldemara Arbaczewskiego w Ognisku Plastycznym przy TPSP w Lublinie, a także w Centrum Kultury w Łęcznej pod kier. mgr Pawła Brodzisza, w technice olejnej i akrylowej, głównie martwe natury, pejzaże, kwiaty.

Uczestniczyła w 19 wystawach zbiorowych w Galerii TPSP w Lublinie i CK w Łęcznej, wystawach poplenerowych w Józefowie, Kodniu, Siedliszczu, Zalutyniu i Skierbieszowie. Jej pierwsza wystawa indywidualna miała miejsce w Domu Żołnierza w Lublinie w lutym 2017r. Od roku 2014 należy do TPSP w Lublinie.

Obecna wystawa jest drugą prezentacją prac wykonanych ostatnio, a kopie obrazów z Galerii Tretiakowskiej są sprzed dwóch lat. 


 

Urszula Krzywda-Żuk (2 sala)

Urodzona w Opolu, absolwentka Wydziału Pedagogiki UMCS w Lublinie, obecnie emerytowany nauczyciel. Ukończyła trzyletni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP w Lublinie pod kier. mgr Waldemara Figla i mgr Waldemara Arbaczewskigo. Maluje od 4 lat w Ognisku Plastycznym TPSP oraz 2 lata w Centrum Kultury w Łęcznej pod kier. mgr Pawła Brodzisza.

Tematem Jej prac są głównie pejzaże, kwiaty oraz martwa natura, malowane farbami olejnymi i akrylami. Jest członkinią TPSP w lublinie od 2015r. Uczestniczyła w piętnastu wystawach zbiorowych w Galerii TPSP i w Centrum Kultury w Łęcznej i wielu pokazach poplenerowych w Józefowie, Kodniu i Skierbieszowie.

Obecna wystawa jest pierwszą wystawą indywidualną i przedstawia obrazy z ostatnich dwóch lat pracy twórczej.

,