Halina Danuta Krawietz wystawa malarstwa (2 sala). Termin ekspozycji: 11-30.10.2019 r.

Halina Danuta KRAWIETZ – związana od urodzenia z Lubelszczyzną.  Ukończyła wyższe studia na UMCS na Wydziale Humanistycznym w Lublinie oraz Kunstschule Zuerich na wydziale Projektowania Mody. W 2018 roku ukończyła Studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa na UMCS. Malarstwem zajmuje się od wielu lat, jej wielką pasją jest także rzeźba w glince. Techniki, którymi się posługuje to: akryl, akwarela, olej. Twórczość jej jest bardzo zróżnicowana. Można tu znaleźć inspiracje malarstwem kubistów oraz ekspresjonistów. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.

Prace które są prezentowane na obecnej wystawie są wynikiem przygody artysty z abstrakcyjnym ekspresjonizmem poprzez którą wyraża w sposób spontaniczny swoje emocje, marzenia i fascynację.

„Życie dostarcza nam wiele wzruszeń i emocji. To one pobudzają moją wyobraźnię i inspirują do stałej aktywności twórczej. W ostatnim czasie zainteresował mnie ekspresjonizm abstrakcyjny. Przygotowane prace do prezentacji na wystawie są wynikiem mojej przygody z nim, poprzez którą wyrażam w sposób spontaniczny swoje marzenia, emocje i fascynację. Linia wprawiona w ruch wyzwala energię, która w symbiozie z barwą w końcowym efekcie daje piękno. Malowanie dla mnie to przetwarzanie moich myśli, przeżyć i fascynacji. Bardzo ważna dla mnie jest muzyka, która pomaga i kształtuje moje emocje, aby przetworzyć je w ruch pędzla na płótnie. Malarstwo jest dla mnie muzyką, gdzie grają farby, a kolory tańczą w moich oczach. Barwne plamy układają się w jedną całość tworząc zwartą kompozycję. Maluję szpachelką i pędzlem, a także techniką olejną i akwarelą ale szczególnie lubię akryl.

Tych prac nie da się opisać, trzeba je zobaczyć”.

Halina Danuta Krawietz

Wernisaż wystawy odbył się dnia 11 października (piątek) o godz. 17.00