Grażyna Bieniek „Spojrzenia, wejrzenia” wystawa malarstwa (1 sala). Termin ekspozycji: 26.11-15.12.2021 r.

Tytuł wystawy: „Spojrzenia, wejrzenia”

Grażyna Bieniek – Lublinianka. Mieszka i tworzy w Lublinie. Z wykształcenia mgr pedagogiki ogólnej Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni pedagog i wychowawca młodzieży. Jej zainteresowanie sztuką i malarstwem zrodziło się podczas pracy w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Jako pedagog i wychowawca brała udział w życiu artystycznym szkoły: wystawach, przeglądach artystycznych i plenerach malarskich.

Po przejściu na emeryturę rozpoczęła naukę z zakresu malarstwa pod kierunkiem artysty malarza mgr Macieja Bijasa w Ognisku Plastycznym przy lubelskim TPSP.  Od 2018 r. jest członkinią TPSP w Lublinie. Bierze udział w wystawach  zbiorowych organizowanych przez TPSP.

Maluje techniką akrylową. Tematyką Jej obrazów są kwiaty, pejzaże, martwa natura. Poprzez wnikliwą obserwację natury, studiowanie koloru i naukę kompozycji autorka przechodzi od obrazów realistycznych do przedstawień abstrakcyjnych, gdzie istotną rolę pełni kompozycyjny układ elementów i różnorodnie potraktowana faktura. Malarstwo daje Jej możliwość głębszego poznania siebie, uwrażliwia na otaczający świat, zmusza do podejmowania nowych wyzwań i przekraczania własnych możliwości.

Obecna wystawa była Jej drugą indywidualną ekspozycją prac, a  pierwszą wystawą w Galerii TPSP „Przy Bramie”. Na wystawie można było podziwiać 33 obrazy wykonane techniką akrylową powstałe w przeciągu lat 2014-2021. 

Galeria obrazów:


 

Wernisaż wystawy odbył się dnia 26 listopada (piątek) o godz. 17-tej