Ewelina Maliborska (1 sala) Podróże i powroty wystawa malarstwa. Termin ekspozycji: 21.09 – 10.10.2018r.

Podróże i powroty – Jest to wystawa prezentująca zbiór akwarel.  Akwarele pochodzą zarówno z rodzinnego Lublina, jak i bliższych i  dalszych podróży. Autorka przy pomocy kontrastu światła i cienia, pokazuje różne sceny uliczne, wrażenia, nastroje, ducha miejsca. Dążenie do realizmu nie jest tutaj najważniejsze. Wystawa to podróż, w której autorka chce by widz poczuł gorące słońce, chłód morza, zobaczył inaczej czasami dobrze znane mu miejsce.

„Akwarela to technika, która  potrafi  oddać bardzo realistycznie otaczającą nas rzeczywistość, ale jednocześnie potrafi być bardzo ulotna, enigmatyczna, na granicy abstrakcji. Pozwala uchwycić wyjątkowość chwili, zobrazować nastrój, wydobyć ducha miejsca.. ” Te i inne doświadczenia  znajdziemy na  tej wystawie.

Ewelina Maliborska architekt, artysta pasjonat akwareli. Ukończyła studia na Wydz. Architektury Politechniki Krakowskiej. Oprócz pracy architekta jej główną domeną stała się akwarela. Od kilku lat tworzy prace w tej technice. Obrazy swoje prezentowała dotychczas na wystawie w galerii Kotłownia w Krakowie oraz w galerii „Przy Bramie” w Lublinie. Odnosi sukcesy zarówno na rynku krajowym jaki i zagranicznym. Jest laureatką w konkursie ” Lodi in pittura” – włoskiego Lodi w malarskie, organizowanego w Italii oraz dwukrotnie  zajęła drugie miejsce w konkursie ” Lublin w Malarskie” . Ponadto na swoim koncie ma wiele wyróżnień. Prowadzi dodatkowo warsztaty z akwareli w Lublinie, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Czynnie bierze udział w wystawach zbiorowych Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.  Jej ścieżkę rozwoju oraz prace można prześledzić na stronie: www.aquawell.pl

Wernisaż odbył się 21.09.2018r. o godz. 17.00