Witek Anna

Członkini TPSP od 2020 r.

Zamiłowania twórcze – zarówno do rysunku, malarstwa jak i poezji – zrodziły się już w dzieciństwie, jednak w tamtych czasach ni miała możliwości, aby spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje. Minęło bardzo wiele lat zanim się to zmieniało.

Dziś, po 19 latach swojej działalności twórczej, Anna Witek wciąż doskonali swój warsztat, bierze udział w plenerach malarskich, warsztatach oraz wystawach – w Świdniku i poza nim. Zdobywa nagrody i wyróżnienia. Kilka z jej prac znalazło swoich odbiorców w Szwecji, Danii, a nawet Australii.

Poza działalnością artystyczną chętnie udziela się także charytatywnie – wspiera chorych na białaczkę, dzieci z ubogich rodzin i domy dziecka. Angażuje się w organizację obozów, wakacji i ferii dla młodzieży, akcje krwiodawstwa oraz te na rzecz bezdomnych zwierząt. Nie pozostaje obojętna na potrzeby naszych rodaków na Litwie.

Za swoją działalność twórczą została wyróżniona odznaczeniem Amicus Civitatis. Od 2000 roku należy do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Świdniku.

Galeria zdjęć: