Uklejewska Urszula

Członkini TPSP od 2000r.

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

Urodziła się na Kujawach. Ukończyła Pomaturalne Studium Finansów. Na gruncie zawodowym realizowała się prowadząc księgowość. Obecnie jest na emeryturze.

Malarstwem pasjonuje się od najmłodszych lat. Od 15 lat jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

W ramach Towarzystwa ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa. Cały czas rozszerza i doskonali swój warsztat malarski. Obecnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez prof. Krzysztofa Bartnika w Ognisku Plastycznym przy TPSP.

Uprawia malarstwo sztalugowe posługując się pastelami, akrylem oraz techniką olejną. Tematem jej prac są przede wszystkim pejzaże, kwiaty, portret i martwa natura.

Swoje prace prezentowała m.in. w 2004r. w Galerii „Przy Bramie”, a w 2005r. w Janowskim Ośrodku Kultury oraz na wielu wystawach zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.in.: we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i w Afryce.

Pragnę uchwycić otaczające nas piękno i zamknąć je w obrazie dzieląc się nim ze wszystkimi, aby w zimne dni cieszyć się wiatami i soczystą zielenią, a w gorące dni móc cieszyć się migotliwym śniegiem na szczytach drzew. Twórczość stała się nieodłączną częścią mego życia

Urszula Uklejewska

Galeria zdjęć: