Stasiak Teresa

Członkini TPSP od 2008 r.

Urodziła się 2 stycznia 1961 r. w Żółkiewce. Ukończyła dzienne studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie oraz studia podyplomowe na Politechnice Lubelskiej. Zrzeszona w krasnostawskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury „Paleta”

Uczestniczy w zajęciach warsztatowych u mgr Macieja Bijasa. Bierze udział w plenerach, przeglądach sztuki i konkursach.

W 2007 r. w II edycji Konkursu Wojewódzkiego- „Triennale Sztuki” organizowanego przez Wojewódzki  Ośrodek Kultury w Lublinie otrzymała wyróżnienie za pracę zatytułowaną „Słoneczniki”. W grudniu 2010 r. otrzymała nagrodę Grand Prix w III Konkursie Malarskim „Zadra 2010″ organizowanym przez warszawską Galerię „Zadra” za obraz „Martwa natura z makami”. Należy do ZPAP w Lublinie.

Malarstwo Teresy Stasiak to obrazy malowane w technice akrylowej na płótnie. Treścią prac układających się w cykle jest martwa natura o precyzyjnie określonej koncepcji twórczej. Malarka prezentuje warsztat realistyczny o olbrzymiej sile wyrazu, o pewnych, a zarazem niesłychanie wrażliwych, pełnych lekkości pociągnięciach pędzla. Sprawia to, że te mocne pełne ekspresji przedstawienia, przenika kobieca miękkość i subtelność. Artystka z pewnością zatrzymuje mistycyzm chwil i sprawia, że zwykłe, codzienne przedmioty okrywają się tajemnicą.

Dr Ewa Niestorowicz

Galeria zdjęć: