Pyryt Adam

Członek TPSP od 2008 r.

Urodził się w 1972 r. w Opolu Lubelskim. Dzieciństwo i młodość spędził we wsi Zajączków koło Opola. Obecnie mieszka i pracuje w Lublinie. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursowych organizowanych przez TPSP.

Malarstwo jest Jego wielką pasją, której poświęca się bez reszty. Inspiracji szuka wszędzie w naturze, pięknie przyrody i najbliższym otoczeniu. Najistotniejszym elementem  w procesie twórczym jest dla niego etap zmagania się z materią, kontakt między malarzem a naturą, gdzie w konsekwencji dochodzą emocje i rozpoczyna się przenoszenie ich na płótno. Tak zaczyna się malowanie, często chaotyczne i wrażeniowe. Istotny jest również zapis naturalnych kształtów i kolorów.

Uprawia malarstwo głównie w technice olejnej na płótnie i desce. Jego obrazy wykonane są za pomocą pędzla, a także szpachli często tworząc fakturę co daje ciekawy efekt wizualny.

W 2008 r. Jego obraz został nominowany w konkursie organizowanym przez TPSP pt. „Lublin i Lubelszczyzna w Malarstwie”.

W roku 2010 otrzymał II Nagrodę w konkursie „Lublin w Malarstwie”. A w 2013 r. I Nagrodę za obraz „Lublin” olej 50 x 61 cm w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

Galeria zdjęć: