Nakonieczna Agnieszka

Członkini TPSP od 2019 r.

Urodziła się w 1975 w Lublinie, gdzie obecnie realizuje się twórczo. Absolwentka LZ 95 r. i SPI w 2001 r w Lublinie. Z zamiłowania architektka wnętrz oraz projektantka odzieży. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe. Używa bardzo różnorodnych technik, niejednokrotnie wykracza poza utarte szlaki artystycznej twórczości i poszukuje własnego środka wyrazu.

Tematem Jej prac są przede wszystkim kompozycje abstrakcyjne – pozornie bezprzedmiotowe, czasem wplata w nie odrealnione stwory, twarze kobiet, lub postacie. Celem artystki jest wprowadzić w niezwykły świat wielowymiarowych płaszczyzn zarówno na poziomie wyobrażeń jak i głębokich odczuć, oraz zatrzymać widza przy użyciu wnikliwej struktury, która podkreślona jest niejednokrotnie  wyrazistymi kolorami.

Artystyczne kroki  stawiała po raz pierwszy w pracowni  artysty, malarza Bogdana Lewickiego 95 r. Następnie w lubelskim Ognisku Plastycznym, działającym przy TPSP w 97 r. pod kier. mgr. Waldemara Figla, gdzie ukończyła kurs malarstwa i rysunku z wynikiem celującym. Początkowo związana  była z pracownią  artysty plastyka mgr Macieja Bijasa, prowadzoną przy TPSP. Obecnie tworzy pod kier. mgr. Marty Wasilczyk, również działającej przy  TPSP.  Gdzie czerpie wiele inspiracji do swoich obecnych prac, oraz poszukuje nowych środków wyrazu artystycznego poszerzenia możliwości warsztatowych. Swoje prace prezentowała po raz pierwszy w wystawie poplenerowej Puławy, Kazimierz 1995/96. Uczestniczyła w wystawach w Galerii ,,Mat Mart” w 1997 r. Bierze udział w wystawach zbiorowych TPSP w Galerii ,,Przy Bramie”.

Galeria zdjęć: