Łuszczak Tadeusz – Senior TPSP

Członek Senior TPSP. 

Urodzony w 1938 r. Działalność swoją rozpoczął w 1957 r. w Ognisku Plastycznym „Zamek”, które przekształciło się w Klub Plastyka „Zamek” w Lublinie. Brał udział w zajęciach plastycznych i wykładach wiedzy o sztuce na Uniwersytecie Sztuki, które były organizowane w BWA w Lublinie.

Przez cały czas zdobywał i pogłębiał wiedzę w dziedzinie twórczości malarskiej pod opieką wykładowców tj.: R. Tkaczyk, S.Kwerko, H. Zwolakiewicz, R. Lis, H. Baranowski, M. Bijas. Brał udział w licznych plenerach malarskich, gdzie tworzył pod okiem profesjonalistów. Organizował wystawy indywidualne, jak również brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Na podstawie jego osiągnięć twórczych otrzymał z Wydziału Kultury i Sztuki uprawnienia w dziedzinie malarstwa artystycznego. Jego prace poprzez Desę, Galerie oraz wystawy znajdują się w kościołach, instytucjach oraz prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Australii, Niemczech, Austrii, Portugalii, Kanadzie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w wystawach zbiorowych, a także konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działalność artystyczną.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie.

Galeria zdjęć: