Horczyk Monika

Członkini TPSP od 2003 r.

Urodzona 28 lutego 1968 r. Z wykształcenia plastyk. Dyplom Szkoły Sztuki i Projektowania im. Stanisława Wyspiańskiego w Lublinie w klasie techniki malarskie oraz pozłotnictwo.

Z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie bezpośrednio związana od 1992 roku, podejmując 3-letnią edukację w Ognisku Plastycznym zwieńczoną dyplomem ukończenia.

Animatorka plenerów m.in. w Zsaka na Węgrzech, Francji oraz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Brała udział w licznych plenerach zarówno polskich jak i zagranicznych (Węgry, Austria, Francja, Włochy, Nałęczów, Kazimierz Dolny nad Wisłą). Uczestniczyła w licznych wernisażach.

Stosuje malarstwo olejne, a także od początku tworzenia poddaje się fascynacji końmi – ich inteligencji i niewymownego, wrodzonego, jakże malarskiego piękna. Utrwala je najczęściej w technice pastelowej. Kolejną intrygującą techniką jest malowanie temperą na desce przykładem średniowiecznego malarstwa tablicowego. Podejmuje kopie średniowiecznych mistrzów co przynosi niewątpliwą radość oraz satysfakcję tworzenia. Autorskie prace znajdują się w zbiorach prywatnych w całym kraju oraz poza jego granicami.

Galeria zdjęć: