Gembal Jerzy – Senior TPSP

Członek od 1980 r. Senior TPSP.

Urodził się 18.08.1936 r. w Końskowoli. Pracował w Odlewni FSC jako zalewacz form. Maluje od ponad 55 lat, najczęściej techniką olejną lub akwarelą, najchętniej kompozycje kwiatowe oraz pejzaże.

Swoje prace eksponował na trzech wystawach indywidualnych w Domu Kultury w FSC oraz na kilku wystawach zbiorowych, m.in. w Domu Kultury na LSM. Jego obrazy były wystawiane również w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Plastycznych w Warszawie.

Brał udział w wielu plenerach malarskich, m.in. w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Kazimierzu nad Wisłą- „Jesień 1978” oraz w 1979 r. w ogólnopolskim plenerze malarskim w Firleju. Jest współzałożycielem Klubu Plastyka Amatora działającego od 1977 r. przy Zakładowym Domu Kultury FSC.

Obrazy twórcy, bogate kolorystycznie i proste w formie, znajdują wielu odbiorców. Od kilkunastu lat na emeryturze. Pasja tworzenia pozostała do obecnych chwil.

„Malarstwo stanowi jednolity nurt, płynący przez wieki na kształt wielkiej, niespokojnej i burzliwej rzeki, z której czerpiemy i dziś wiarę w sens twórczości.”   W. Lam

Galeria zdjęć: