Dymek Ewa

Członkini TPSP od 2011 r.

Z wykształcenia jest lekarzem stomatologiem specjalistą periodontologii. Z zamiłowania malarzem i pasjonatem sztuk pięknych.

Już w szkole podstawowej uczęszczała na zajęcia kółka plastycznego, gdzie uczyła się podstaw malarstwa i płaskorzeźby. W szkole średniej  wybrała wychowanie plastyczne. Na lekcjach zapoznała się z dziełami sztuki światowej sławy czerpiąc ze źródeł filmowych i książek. Zwiedziła wiele wystaw w BWA z klasą i indywidualnie. Na studiach próbowała własnych sił w dziedzinie abstrakcji. Jednak praca zawodowa, ustawiczne kształcenie, olbrzymia ilość kursów, dwa stopnie specjalizacji uniemożliwiły Jej kontynuację rozwoju w tym kierunku. Jednak gdzieś między zajęciami, często zajmowała się szkicowaniem postaci.

Po wielu latach wróciła do malarstwa, kiedy z wielkim zamiłowaniem oddała się swojej pasji ucząc się warsztatu pod kierunkiem mgr Waldemara Figla w Ognisku Plastycznym przy TPSP. Cztery lata nauki w tym trzy rysunku i malarstwa i rok specjalizacji z pisania ikon, ugruntowało w Niej poczucie, że wreszcie robi to co lubi i zaczyna spełniać swoje marzenia. Jak sama mówi, dzięki warsztatom nauczyła się patrzeć na świat oczami artysty, widzieć o wiele więcej niż dotychczas, dostrzegać piękno świata zarówno w pracowni plastycznej, jak i podczas wyjazdów plenerowych. „Patrzę teraz na wszystko wokół i wszystko bym chciała namalować, ponieważ chwila ta nigdy się nie powtórzy.” mówi artystka.

Ulubione techniki malarskie to malarstwo olejne i witrażowe, a także pisanie ikon.

Galeria zdjęć: