Chudziak Ludomir – Senior TPSP

Członek od 2002 r. Senior TPSP.

Z zawodu inżynier budownictwa. Swoje obcowanie ze sztuką rozpoczął od wypalanych w drewnie obrazów. W latach 80-tych kiedy pracował na budowie Elektrowni Atomowej na Ukrainie w wolnych chwilach zaczął malować. Zwiedzane galerie, lektura dzieł malarskich i ,,żywy” krajobraz Kaukazu, Syberii i Krymu, gdzie również przebywał, pobudziły Jego wyobraźnię i zachęciły do innej niż w drewnie-wypowiedzi plastycznej – do malarstwa. Naśladowanie mistrzów, ale i usilne poszukiwanie własnej przestrzeni artystycznej i własnego sposobu jej kreowania podpowiada malarzowi zarówno tematykę prac jak i wybór technik olej, pastel.

Tematykami Jego prac są więc rozległe pejzaże, pędzące konie i piękno uniwersalne z nimi współgrające czyli kobiety i kwiaty. Tworzone nasyconą ciepłem gamą barw i ekspresyjną kreską.

Swoje prace prezentuje m.in. na wystawach: zbiorowych w TPSP w Lublinie, nieprofesjonalnych twórców w Chmielnickim na Ukrainie, w lubelskich klubach spółdzielczości mieszkaniowych oraz Klubie Garnizonowym.

Jego obrazy znalazły nabywców zarówno w kraju, jak i poza granicami m.in. z Kanady, Australii, Cypru i Niemiec.

Wykonuje prace na zamówienie m.in. kopii dowolnych obrazów, portretów ze zdjęć, w technice olejnej i pastelowej.

Galeria zdjęć: