Bozik Jerzy

Członek od 1977 r. Senior TPSP.

Urodzony 24 kwietnia 1927 r. w Puławach, żołnierz AK, zawodowy kierowca, malarstwem zajmuje się amatorsko od lat młodości, kontynuując zamiłowania swojego ojca. Założyciel Puławskiego Klubu Plastyków.

Głównym tematem jego obrazów jest fascynacja przyrodą, maluje polskie pejzaże, kompozycje z kwiatami i portrety. Prace artysty były prezentowane, nagradzane i wyróżnianie na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, oraz w konkursach ogólnopolskich. Od 1990 roku brał udział w Ogólnopolskim Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej im. J. Chełmońskiego w Skierniewicach, gdzie wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany. W 2007 roku został odznaczony Medalem „GLORIA ARTIS” przyznawanym za wybitne zasługi dla kultury polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2014 uhonorowany nagrodą prezydenta miasta Puławy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Jego prace malarskie znajdują się w licznych prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

Wybrane nagrody i wyróżnienia w konkursach i wystawach zbiorowych:

I miejsce w 1971 r. w konkursie PSM w Puławach; II miejsce w 1980 r. w konkursie w Kielcach; II miejsce w konkursie z okazji 80-lecia Puław; III miejsce w konkursie o Puchar Prezydenta Miasta Puławy.

Ogólnopolskie Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej in. J. Chełmońskiego w Skierniewicach:

IV biennale – 1996 r. wyróżnienie, V biennale – 1998 r. nagroda publiczności, VI biennale – 2000 r. wyróżnienie i nagroda publiczności, IX biennale – 2006 r. nagroda publiczności.

Galeria zdjęć: