Czerska Bożena

Członkini TPSP od 1996r. Rezygnacja z dniem 01.01.2020 r. 

Urodzona w 1948r. w Chełmie. W 1970r. ukończyła Studium Nauczycielskie kierunek zajęcia praktyczno-techniczne i wychowanie plastyczne w Kołobrzegu. Przez 30 lat pracowała w szkole jako nauczyciel. Pod kierunkiem mgr Waldemara Arbaczewskiego ukończyła trzyletni kurs rysunku, malarstwa i portretu w Ognisku Plastycznym przy TPSP w Lublinie.

Od 2007r. jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Plastyków-Okręg Warszawski. Artystka zajmuje się malarstwem akwarelowym, w którym głównym tematem są kwiaty, pejzaż i portret. Cechą charakterystyczną twórczości malarki jest świadome połączenie lekkości, ulotności z subtelną melancholią wyczarowaną różnymi odcieniami kolorów. Zafascynowana pięknem otaczającej przyrody, a szczególnie bogactwem świata roślin, które głównie są źródłem inspiracji i radością Jej prac.

Brała udział w plenerach malarskich. Swój artystyczny dorobek prezentowała na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą . Jej prace były nagradzane na wielu konkursach, znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć: