Anna Kopciewicz i Małgorzata Hajkowska – malarstwo. Termin ekspozycji: 15 maja – 3 czerwca 2015r.

Wernisaż wystawy odbył się dnia 15 maja (piątek) o godz. 17.00

 

Anna Kopciewicz

Ukończyła WSSP w Lublinie kierunek- architektura. Członkini TPSP od 2007r.

Autorka książki dla dzieci „Wierszowane bajeczki cioci, co zamieszkała w paproci”.

„Przez ludzi do ludzi, przez Anioły do nieba” to tytuł Jej obecnej wystawy, który jest drogowskazem do myśli: poczuj całym sobą siebie w świetle skrzydła i prawdziwie kochaj. 

Autorka delikatnie wkracza w świat innego wymiaru rzeczywistości. Ważne dla Niej jest rozumienie sztuki poprzez czucie pozazmysłowe jak i porzucenie brzydoty we wszelkiej formie i odbudowanie świata duchowego przez uczucia: troski, ciepła, czułości, łagodności, bliskości, cierpliwości, nadziei, wytrwałości, pomocy, oddania i Miłości – bo ma duszę ten, kto prawdziwie kocha. 

 


 

Małgorzata Hajkowska

Przygodę z malarstwem rozpoczęła ponad 10 lat temu. Pod kierunkiem mgr Waldemara Arbaczewskiego uczyła się technik malarskich, rysunku ołówkiem, pastelem oraz spostrzegawczości, która jest  niezbędna do przeniesienia na płótno świata widzianego.

Brała udział w wielu plenerach malarskich, swoje prace wystawiała zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych.

W 2014 roku  korzystając z doświadczenia i wiedzy mgr Waldemara Figla  rozpoczęła naukę pisania ikon. Cały czas doskonali swój warsztat malarski korzystając z zajęć organizowanych w Ognisku Plastycznym przy TPSP. Członkini TPSP od 2004r.

Na wystawie zostały zaprezentowane prace powstałe w czasie ostatnich 2-3 lat, o różnorodnej tematyce m.in. pejzaże, portrety.