„ANNA” Alicja Maria Grabowska-Łyp – tytuł wystawy: „Kolorystyczna przestrzeń malarska”. Termin ekspozycji: 23.04-12.05.2021 r.

„ANNA”Alicja Maria Grabowska-Łyp – Ukończyła studia na wydziale Biologii i Nauki o Ziemi UMCS w Lublinie w 1969 roku. W 1975 r. obroniła rozprawę doktorską. Pracowała jako adiunkt w Zakładzie Biochemii UMCS i ściśle współpracowała z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, Akademią Medyczną w Lublinie oraz ze Śląską Akademią Medyczną. Na stanowisku profesora pracowała w AWF jako Kierownik Pracowni Biologii i Antropologii oraz jako Kierownik Międzyzakładowego Laboratorium Naukowego.

Będąc na emeryturze zafascynowana malarstwem rozpoczęła swoją przygodę z tą dziedziną sztuki. Od 1993 r. jest związana z Ogniskiem Plastycznym Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, gdzie ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa pod kier. mgr Waldemara Figla. Następnie doskonaliła swój warsztat malarski w grupie mgr Macieja Bijasa. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, a od 2016 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie.

Na wystawie Anny Grabowskiej-Łyp wyeksponowano prace, które powstały w ostatnich 5 latach, wykonane techniką akrylową na płótnie. 

„Kolor a nie zapis realistycznej formy przeważa w moim warsztacie malarskim, który doskonaliłam pod kierunkiem wspaniałego pedagoga prof. Macieja Bijasa. Malarstwo jest celem mojego życia, nadaje mu piękno oraz stanowi panaceum na wszystkie moje problemy”

„Anna” Alicja Maria Grabowska-Łyp

 

Galeria obrazów:


 

Finisaż wystawy odbył się 07 maja (piątek) o godz. 17.00