Agnieszka Szady – malarstwo. Termin ekspozycji 20 luty – 11 marzec 2015r.

Wernisaż wystawy odbył się 20 lutego (piątek) o godz. 17.00

 

Agnieszka Szady

Lublinianka, choć zawodowo nie związana ze sztuką, malować zaczęła w wieku 12 lat. Członkini TPSP od 2010r. i wieloletnia adeptka Ogniska Plastycznego. Miłośniczka koni, sztuk walki i dalekich podróży. Bierze udział w wystawach zbiorowych w Galerii TPSP „Przy Bramie”, a w listopadzie 2013r. miała swoją pierwszą wystawę indywidualną.

Agnieszka najbardziej lubi malować konie, które uwielbia od dzieciństwa i wiele lat spędziła jeżdżąc na nich. Od zawsze fascynował ją też surrealizm, do którego i dzisiaj chętnie wraca. Natomiast w malarstwie realistycznym szczególnie interesuje ją kontrast światła i cienia oraz uzyskiwanie nastroju radości zadumy lub niepokoju. Lubi czyste, nasycone barwy i wyraziste kształty.  Najchętniej tworzy w technice olejnej, a także suchego pastelu, czasem maluje na szkle lub tworzy przedziwne kolaże ze zdjęć wyciętych z gazet.

Laureatka konkursu literackiego Filipinki, konkursu poetyckiego Lubelskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, konkursu Radia Łódź na haiku i konkursu na opowiadanie fantastyczne Domu Kultury w Chorzowie. Autorka tomiku wierszy „Krajobrazy” (1998r.), którego publikacja była główną nagrodą w konkursie, oraz kilkunastu opowiadań fantastycznych, publikowanych m.in. w magazynie Science Fiction, Fantasy i Horror.

Na obecnej wystawie autorka prezentuje prace powstałe w przeciągu pięciu ostatnich lat.