„Ach, Lubelskie, jakie cudne…” II wystawa poplenerowa prac artystów z TPSP w Lublinie. Termin ekspozycji: 3-22.11.2023 r. „PARTNEREM WYDARZENIA JEST WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE „LUBELSKIE SMAKUJ ŻYCIE!”. Honorowy Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. PATRONI MEDIALNI: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski.

Wydarzenie: „Ach, Lubelskie, jakie cudne…” – II wystawa poplenerowa prac artystów z TPSP w Lublinie.

Opis wydarzenia: W dniach 7–17.08.2023 r. odbył się letni plener malarski w Zwierzyńcu dla członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Uczestnicy letniego pleneru malarskiego zostali  zakwaterowani w pobliskiej Obroczy, w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym „Chata na Rozdrożu”. Funkcję komisarza pleneru pełnił znany w lubelskim środowisku artystycznym akwarelista Wiesław Stefański, a konsultantem do spraw artystycznych był Tomasz Bielski z Białegostoku, artysta malarz z dużym dorobkiem i doświadczeniem artystycznym. Pierwsza wystawa poplenerowa pod tytułem „Ach, Lubelskie, jakie cudne…” odbyła  się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Zwierzyńcu w dniach od 11-13 sierpnia 2023 r. (została przedłużona do 16 sierpnia 2023 r.)

W dniach od 3 do 22 listopada 2023 r. wystawę prezentujemy w siedzibie TPSP w Lublinie w Galerii TPSP „Przy Bramie”, ul. Grodzka 34/36, 20-112 Lublin. Na wystawie można podziwiać prace namalowane w różnych technikach: olejnej, akrylowej, pasteli, akwareli, powstałych na plenerze w Zwierzyńcu. Tematem przewodnim tworzenia były inspiracje zaczerpnięte z piękna krajobrazu Roztocza, pejzaży, zabytków, w tym zabytków architektury sakralnej – licznych cerkwi, kapliczek, miejsc kultu.

Uczestnicy wystawy (uczestnicy pleneru): Tomasz Bielski, Małgorzata Gietka, Anatolij Gwozdiuk, Elżbieta Kisielewicz-Krojtor, Maria Kruk, Anna Laurson, Wiesława Makuła, Jolanta Rodak, Dorota Rydz, Wiesław Stefański.


Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.
#Lubelskie#LubelskieSmakujŻycie#KierunekLubelskie
Wystawa pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.
Patroni medialni: TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski.

Galeria obrazów:


Wernisaż wystawy odbył się dnia 3 LISTOPADA 2023 r. (piątek) o godz. 17-tej.

Fotorelacja z wernisażu.

Foto: Ewa Zielonka-Gawrylak


„Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”.

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego

Patroni medialni: