Strona główna

tpsp5
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w roku 1964, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina.

W Galerii TPSP “Przy Bramie” organizowane są wystawy indywidualne i zbiorowe przez cały rok, na których wystawiają swoje prace członkowie Towarzystwa, a także zaproszeni artyści polscy i zagraniczni. Są to najczęściej wystawy w zakresie malarstwa, rzeźby, fotografii, instalacji oraz gobelinu. Niektóre wernisaże połączone są z koncertami muzycznymi.

Towarzystwo w 1979 roku powołało OGNISKO PLASTYCZNE – TPSP, w którym prowadzi działalność edukacyjną dla młodzieży i dorosłych w zakresie rysunku i malarstwa oraz przygotowuje na wyższe uczelnie artystyczne.

 


Galeria TPSP „Przy Bramie” czynna od wtorku do piątku od godz. 11 do 17, w soboty od 11 do 16, w niedziele od 11 do 15.

W okresie letnim godziny otwarcia galerii są wydłużane w zależności od potrzeb zwiedzających galerię, od poniedziałku do niedzieli w godz. 11-20.

Ognisko Plastyczne TPSP czynne w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od godz. 16 do 20 w okresie od września do czerwca.

Konto Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie

PKO BP II o/Lublin

64 1020 3150 0000 3902 0030 6662


W 2019 roku obchodzimy Jubileusz 55-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie

WYDARZENIE ZREALIZOWANO DZIĘKI WSPARCIU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W LUBLINIE.

www.lubelskie.pl

Partnerzy wydarzenia:

Patroni medialni:


W 2014 roku obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia istnienia.
Poniżej można zapoznać się z wydaną przez nas z tej okazji  publikacją.

Errata do wydawnictwa